A1 Yolu / ODTÜ

Son Günlere Dair

6 Mart Çarşamba, 2019

Daha önce hiç girmediğim bir ortam. Daha önce bu hallerine şahit olmadığım insanlar. Doğru bildiklerimin çiğnendiği, kahkahaların atıldığı bir mekan. Benliğimi kaybediyorum bu çirkinliğin içinde. Ben neredeyim? 2 gün uzaklaştım kendimden. Yediklerim içtiklerim fayda etmedi, büsbütün zarar ziyan. Sen bu değilsin. Sen bu yüzden gelmedin buraya. İğreniyorum bütün bu olanlardan. Sahte gülücüklerden tiksiniyorum. Bu tutarsızlıklar, bu boşa giden zaman, bu rıza gösterilmeyen işler ve bu hayırsız vakitler beni benden çok uzaklaştırdı. Yoruluyorum.

12 Mart Salı, 2019

Çok şükür kendimi iyi hissediyorum. Başımı kaşıyacak vaktim yok. Şikayetçi değilim, iyi ki de yok. “O zaman bir işi bitirince hemen diğerine koyul.” Duvarları izleyerek dinlenemiyor insan. Bir işi bitirince, diğerine geçmeli emroulunduğu gibi. Beyin aktif dinleniyor bu şekilde. İnsanın ruhunu kemiren başka şeylere de vakit kalmıyor. Zamanın içini sağlıklı doldurmuş oluyoruz.

Allah bize güç versin, nefsimize yenilmeyecek irade versin. Diğer türlü kayboluyoruz, yok oluyoruz.

16 Nisan Salı, 2019

“Kendimi arıyorken olmaktan korktuğum yerdeyim, sendeyim.” Bir şeyler olacak gibi hissediyorum. Düşünüyorum, düşüncelerim beynimin duvarlarına çarpıyor. O kadar çok ihtimal var ki, o kadar çok çıkış yolu. Hangisinde sen varsın? Kaç kapıdan geçip sana ulaşacağım?

Çok yağmur yağdı dün. İnsanı ıslatmayan yağmur. Çok ıslandım. Yağmurun altında yürümeyi özlemişim. Tam ayrılacakken ben seni çok sevdim dedi. O kadar çok insan olmayan insan var ki burada, ben seni çok sevdim Kadir dedi. Yalan yok mutlu oldum. Yağmurun altında yürüdüm sonra, çok ıslandım.

“Yaşamak sana doğru uzanıp giden bir özleme dönüşüyor Anna.” Böyleydi sanırım. Hiç görmedim seni. Belki de gördüm bilmiyorum, vallahi bilmiyorum. Düşünüyorum sadece olur mu diye. Bir şeyler olacak, hissediyorum.

Diğer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.